Orijinal İsmi: Contratiempo Süre: 106dk

Tür:Gerilim , Gizem , Suç Yapımı:2017İspanya

Yönetmen:Oriol Paulo Senarist:Oriol Paulo

Konu: Adrian Doria Yılın Adamı olarak seçilen varlıklı bir iş adamıdır. Sevgilisinin cinayeti ile suçlanan Adrian masumiyetini kanıtlamak için ülkenin en iyi avukatlarından biri olan Virginia Goodman’ı işe alır.

Contratiempo (2017)

Konu güzel, oyunculuk genel olarak başarılı, kurgu iyi ama mükemmel de değil. Aslında gerçekten çok kaliteli bir film ancak eğer sonunu yarısında tahmin etmemiş olsam, film çok daha eğlenceli olabilirdi.  Sırf şu yüzden güzelim filmi sıkılarak izledim.  Duyduğuma göre bu konuda Hintli versiyonu Badla daha başarılıymış.

Filmi izlemediyseniz Spoiler uyarısından sonrasını okumanızı önermiyorum.

Spoiler

Film genel olarak çok başarılı olmasına rağmen, bize daha hikâyeyi içselleştirmeye fırsatı vermeden, varsayımdan varsayıma atlamaya başladı. Bu da filmin içindeymişsiniz gibi hissettirmek yerine, dışarıdan bir izleyici olduğunuzu hissettiriyor. Bir yorumcunun da dediği gibi “Bize gerçekleri izlettirmeden, ilk önce bir hikâye anlatıp, sonra o hikâyenin yanlış olduğunu söylerseniz bu şaşırtmak değil saçmalık olur”.

Yine de sonunu tahmin etmeden izlemeyi başarabilirseniz, sonda gerçekten harika bir ters köşe yaptırıyor. O kadar ki, spoiler uyarısı vermiş olmama rağmen sonunu saklayasım geliyor:)

Spoiler

ÖZET OLARAK:

Bana göre puanı: 7/10

Konu: 4*

Oyunculuk: 5* (Anne hariç. Anneye 2* veriyorum.)

Ahlak seviyesi: 5* (Konunun kendisi aldatma vs. üzerine ama ahlaksız sahne yoktu)

Karakterlerin tutarlılığı: 5*

İzlenmeli mi? Evet